انواع شیرینی, انواع نان

کروسان، نان بوچه یا لقمه ای چیست؟

کشور فرانسه دلایل زیادی برای محبوبیت و شهرت دارد. یکی از دلایل علاقه گردشگران و افراد به فرانسه شیرینی ها و غذا های این کشور است. در بین تمام غذا ها و شیرینی های فرانسوی، نان کروسان محبوبیت بسیار زیادی هم در خود فرانسه و هم در دنیا دارد و امروزه در سراسر جهان مصرف می شود. اگر به پاریس سفر کردید، خوردن کروسان برشته و داغ در کنار یک فنجان قهوه می تواند بسیار خاطره انگیز باشد.

 

تاریخچه کروسان

برای چگونگی بوجود آمدن کروسان، روایات زیادی وجود دارد. یکی از این روایات به شهر وین اتریش باز می گردد. این داستان مربوط به زمانی است که شهر به محاصره نیرو های امپراطوری عثمانی در آمده بود. یک نانوا که صبح زود برای پخت نان بیدار می شود، متوجه می شود که نیروهای عثمانی از طریق یک تونل مخفی قصد حمله به شهر را دارند.

او بوسیله یک زنگ این موضوع را به نیرو های خودی خبر می دهد. اتریشی ها موفق می شوند جلوی نیرو های عثمانی را بگیرند. به همین خاطر نانوا، نان های آن روز را به مناسبت شکست عثمانی ها به  شکل حلال ماهی که رو پرچم عثمانی قرار دارد، درست می کند. از آن روز کروسان به یکی از نان های معروف دنیا تبدیل شد.

واژه کروسان به معنی هلال ماه است. اما این روایت هنوز مورد تایید مورخان قرار نگرفته است.

 

کروسان چطور به فرانسه آمد؟

روایت دیگری درباره پیدایش کروسان وجود دارد. ابتدا بهتر است با ملکه مشهور فرانسه یعنی همان ملکه ماری آنتوانت آشنا شویم. ماری آنتوانت اصالتا فرانسوی نبوده و اتریشی بوده است. او در سن ۱۵ سالگی برای ازدواج با پادشاه فرانسه، از اتریش به فرانسه می رود. یکی از یادگاری های او از اتریش همین نان کروسان بوده است.

او که دلتنگ زادگاه مادری خود شده بود، از آشپز دربار می خواهد تا این نان را برایش بپزد. به این ترتیب پخت کروسان در سراسر فرانسه ترویج یافت. اما این روایت نیز کاملا مورد تایید نیست.

 

انواع کروسان

۱. کروسان می تواند به روش های مختلفی پخته شود. برای مثال خمیر کروسان می تواند با موادی مانند شکلات، پرالین یا همان بادام مزه دار شده با سس کارامل و یا خمیر بادام پر شود.

۲. گاهی کروسان را با میوه های خشک مانند انگور بی دانه یا سیب مزه دار می کنند. در کشور های فرانسه و اسپانیا، معمولا به صورت ساده سرو می کنند. اما گاهی اوقات کروسان را با بادام نیز پر می کنند.

کروسان در کشور های مختلف، طرز تهیه و سرو متفاوتی دارند:

کروسان آمریکا

معمولا در آمریکا، کروسان با سوسیس و کالباس، پنیر فتا و حتی اسفناج سرو می شود.

کروسان آلمان

می توان داخل کروسان را به جای شکلات، با نوتلا پر کرد. این کار بیشتر آلمان رخ می دهد.

کروسان سوئیس

در سوئیس به کروسان، جیپ فلی گفته می شود. جیپ فلی ها بافتی برشته تر دارند و نسبت به نسخه فرانسوی، طعم کره ای آنها کمتر است.

کروسان آرژانتین و اروگوئه

معمولا طعم کروسان در آرژانتین و اروگوئه شیرین تر است. آنها این نان را با قهوه سرو می کنند.

کروسان ایتالیا

به نسخه ایتالیایی کروسان، کورنتو گفته می شود. بافت کورنتو کمی نرم تر از بافت کروسان است. معمولا کورنتو را در ایتالیا با مخلفاتی نظیر کاستارد، مربای زرد آلو و یا خامه شکلاتی سرو می کنند. ایتالیایی ها معمولا روی کورنتو را با خاک قند می پوشانند و آن را با کاپوچینو سرو می کنند. این نان یکی از محبوب ترین صبحانه ها در ایتالیا به حساب می آید.

کروسان لهستان

مردم لهستان معمولا در جشن سنت مارتین که در ماه نوامبر برگذار می شود، کروسان را همراه با بادام، کشمش و آجیل درست می کنند و این روز را جشن می گیرند. سنت مارتین یکی از جشن های مسیحیان است و برای بزرگداشت سربازی به نام مارتین گرفته می شود.

کروسان پرتغال

در پرتغال کروسان به دو شکل تهیه می شود. یکی برای صبحانه و دیگری به عنوان یک وعده کامل.

نوعی که معمولا برای صبحانه سرو می شود با شکلات، مربا، خامه مخصوص و یا کاستارد تهیه می شود. روی این کروسان را با خاک قند تزیین می کنند. نوع دوم آن، بیشتر به کورنتوی ایتالیایی شبیه است و معمولا با کالباس و پنیر خورده می شود.

 کروسان اسپانیا

در اسپانیا علاوه بر کروسان معمولی، نسخه دیگری از آن نیز وجود دارد که به آن کوئرنو می گویند. کوئرنو در واقع نصف کروسانی است که با خامه پر می شود.

کروسان ترکیه

در ترکیه، نانی شبیه به کروسان وجود دارد. نام این نان، آی چورئی است. معمولا این نان شیرین با دارچین، فندق، گردو و کشمش پر می شود. در ترکیه این نان را به همراه چای می خورند.

 

سخن آخر

کروسان نوعی نان است که در تمامی دنیا شهرت دارد. این نان را می توان به عنوان صبحانه و یا میان وعده، با چای و قهوه سرو کرد.

معمولا داخل کروسان را با شکلات پر می کنند اما این نان انواع دیگری دارد که با مواد دیگری پخته می شود. اگر قصد پختن کروسان در خانه را دارید باید بدانید که مهم ترین بخش آن، درست کردن خمیر است. اگر بتوانید خمیر را به خوبی عمل آورید و آن را به درستی یپیچید، کروسان لذیذ و خوشمزه ای خواهید داشت.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *