انواع آرد

شیوه صحیح نگهداری از نان

شیوه نگهداری از نان بسیار مهم و با اهمیت است. چراکه اگر از نان ها به درستی نگهداری نشود ممکن است زود کپک بزنند و خراب شوند. در برخی مواقع امکان دارد شما متوجه رشد کپک ها نشوید و آنها را مصرف کنید. که این عامل باعث بروز انواع بیماری های گوارشی و … در شما خواهد شد.

دلایل عمده بیات شدن و کپک زدن نان

  • سرد نکردن نان بعد از خرید و قرار دادن آن در محیط مرطوب باعث رشد کپک در نان خواهد شد.
  • از دلایل دیگر، می توان به قرار دادن نان در کیسه های پلاستیکی بدون گذاشتن داخل فریزر اشاره کرد.
  • گذاشتن نان داخل یخچال از دلایل عمده کپک زدن نان بعد از گذشت یک یا دو روز است.

 

روش هایی برای کاهش ضایعات نان

  • خریدن نان به اندازه مصرف خانواده، بهترین روش برای کاهش ضایعات نان می باشد.
  • نگهداری نان اضافی در فریزر نیز می تواند روشی باشد که نان اضافی بیات نشود.
  • نان هایی که داخل فریزر قرار داده اید را بسته به نیاز خود، برای هر وعده از فریزر خارج کنید.

 

روش‌های کاهش ضایعات نان

  • خرید نان به اندازه مصرف افراد خانواده، بسته بندی نان در اندازه مناسب و نگهداری در فریزر از جمله روش‌های مناسب برای کاهش ضایعات نان است.
  • نان را با توجه به نیازتان به چند تکه تقسیم کرده و در بسته‌های بدون منفذ داخل فریزر قرار دهید. برای هر وعده غذایی متناسب با نیازتان نان از فریزر درآورده و گرم کنید.

 

آنچه باید درباره نان بدانیم!

هنگام خرید نان

بسیار مهم است که در زمان خرید نان از نانوایی، آن را سرد کنید. قرار دادن نان های داغ بر روی یکدیگر باعث تسریع فرآیند کپک زدن آن خواهد شد. در نتیجه باید قبل از جمع کردن نان و قرار دادن آنها بر روی یکدیگر، ابتدا آنها را سرد نمایید. با این کار شما به ماندگاری بیشتر نان کمک خواهید کرد.

بعد از اینکه نان ها به خوبی سرد شدند، آنها را درون پلاستیک قرار دهید و درب آن را کاملا ببندید تا هوا وارد آن نشود. دور کردن نان ها از نور خورشید هم به ماندگاری بهتر آن کمک می کند.

این روش برای انواع نان های ایرانی مانند لواش، تافتون، سنگک و بربری موثر است. اگر سایز نان ها بزرگ است، بهتر است که آنها را به قطعات کوچک تری تقسیم کنید.

 نگهداری نان در منزل

در خانه نان را داخل ظروف مخصوص نگهداری نان قرار دهید و از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید. همچنین توجه کنید که نان را در مقابل آفتاب قرار ندهید. همچنین بهتر است نان را داخل یخچال نگذارید. در این صورت نان به مدت دو روز سالم خواهد ماند.

نگهداری نان داخل یخچال

برخی افراد تصور می کنند با نگهداری نان داخل یخچال، از بیات شدن آن جلوگیری می کنند. اما باید بدانید که نگهداشتن نان داخل یخچال فرآیند کپک زدن آن را تا ۳ برابر افزایش می دهد. چراکه رطوبت داخل فضای یخچال، اثر منفی بر روی بافت نان دارد.

همچنین نگه داشتن نان داخل یخچال فرآیند کپک زدن آن را تا ۳ برابر افزایش می هد. پس توجه کنید در صورتی که دوست دارید از نان به مدت ۲ روز نگهداری کنید، باید آن را در دمای محیط قرار دهید.

نگهداری انواع نان در فریزر

از بهترین راه ها برای نگهداری از نان، قرار دادن آن داخل فریزر است. اگر قصد دارید نان را بیشتر از ۲ روز نگه دارید، آن را بسته بندی کنید و درون فریزر قرار دهید. همانطور که گفته شد، نان باید داخل پلاستیک قرار گیرد. بهتر است که از مشمع زیپ کیپ دار استفاده کنید تا هوا وارد آن نشود.

اگر می خواهید نان باگت را داخل فریزر قرار دهید بهتر است خمیر آن را جدا کنید و بدون خمیر از آن نگهداری کنید. دمای مناسب برای قرار دادن نان در فریزر، دمای بین ۴ تا ۱۰ درجه سانتی گراد است.

روش صحیح باز کردن یخ نان

وقتی قصد دارید نان را از محیط فریزر خارج کنید، بهترین راه برای باز شدن یخ آن، قرار دادن نان در درمای محیط است. با این روش، ارزش غذایی نان از بین نخواهد رفت. اما در صورتیکه عجله دارید، می توانید نان را در فر و یا تستر قرار دهید. در این روش قرار دادن نان به مدت ۱۰ دقیقه بسیار مناسب است.

استفاده از ماکروویو برای باز کردن یخ نان باگت اصلا مناسب نیست، چراکه این روش منجر به خیس شدن و پایین آمدن کیفیت نان خواهد شد.

 

چرا نان را داخل روزنامه نپیچیم؟

 

معمولا روزنامه های ما جنس و کیفیت خوبی ندارند و مرکب نوشته ها، به راحتی از روی کاغذ جدا می شوند و به موادی که در مجاور خود هستند نفوذ می کنند. مرکب چاپ، حاوی سرب و فلزات سنگین است. اگر نان را به مدت زیاد داخل روزنامه قرار دهید تجمع این مواد باعث بروز بیماری ها و علائمی مانند احساس سردرد یا خستگی می شود.

به طور کلی باید گفت، نانی که از داخل تنور خارج می شود، بهترین کیفیت را دارد. به همین خاطر بهتر است تا جای ممکن نان را تازه و به روز تهیه کنید.

اما با توجه به درگیری های امروزه افراد شاید امکان خرید هر روزه نان نباشد. پس می توانید با روش های ذکر شده مقدار نان اضافی را داخل فریزر نگهدارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *