انواع شیرینی

شیرینی رژیمی چیست؟

شاید تا کنون با خود تصور کرده باشید که اگر قصد دارید رژیم بگیرید باید خوردن شیرینیجات را به طور کامل قطع کنید. و یا اگر به بیماری هایی نظیر قند و چربی مبتلا هستید، دیگر فکر خوردن شیرینی را نیز از سر خود بیرون کرده باشید. اما شما می توانید از شیرینی های رژیمی استفاده کنید.

معمولا افرادی که رژیم دارند و یا کسانی که به دیابت مبتلا هستند باید شیرینی های معمولی را کنار بگذارند و از شیرینی های رژیمی استفاده کنند. شیرینی های رژیمی کالری کمتری نسبت به شیرینی های معمولی دارند. اما نگران مزه ی آنها نباشید. چراکه موادی که در آنها به کار می رود تاثیر چندانی بر طعم و مزه ی آنها ندارد.

 

چرا شیرینی های عادی مضر هستند؟

شیرینی های عادی به دلیل مواد به رفته در آنها مضر هستند. برای مثال در تهیه این شیرینی ها از قند فراوان و چربی های مضر  استفاده می شود. چربی این شیرینی ها برای افرادی که بیماری های قلبی و عروقی دارند بسیار مضر است. همچنین افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند باید این ماده را از وعده غذایی خود حذف کنند.

نکته مهم تر اینکه افراد دیابتی باید به صورت کنترل شده ای از این شیرینی ها استفاده کنند. در برخی موارد حتی باید مصرف آن را به طور کامل قطع کنند.

هدف تولید شیرینی های رژیمی چیست؟

هدف از تولید این نوع شیرینی ها این است که افراد مبتلا به چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و … بتوانند از شیرینیجات استفاده کنند. حتی افراد سالم هم می توانند برای پیشگری از انواع بیماری ها، از شیرینی های رژیمی استفاده کنند.

در نتیجه برای تولید و پخت این شیرینی ها از چربی های طبیعی و متنوع و شیرین کننده های طبیعی استفاده می کنند.

مصرف کیک و شیرینی رژیمی چه فوایدی دارد؟

مصرف این نوع شیرینیجات و کیک ها فواید زیادی دارند که برخی از مهم ترین آنها عبارت اند از:

۱. این محصولات کم کالری هستند.

۲. از پوسیدن دندان ها جلوگیری می کنند.

۳. باعث کاهش بیماری های قلبی و عروقی می شوند.

۴. از چاقی و اضافه وزن پیشگیری می کنند.

۵. خطر ابتلا به بیماری های دیابتی را کاهش می دهند.

شیرینی های رژیمی از چه موادی تهیه می شود؟

۱. قند الکلی

قند های الکلی خواص بسیار زیادی دارند. از جمله این ویژگی ها می توان به این نکته اشاره کرد که این قند در دستگاه گوارش جذب نمی شود. در نتیجه این قند می تواند جایگزین مناسبی برای قند های معمولی باشد. قند های الکلی انواع مختلف و متنوعی دارند. تمامی این مدل ها جایگزین های مناسبی برای شیرین کننده های عادی هستند.

۲. ایزومالت

از دیگر شیرین کننده های جایگزین شکر می توان به ایزومالت اشاره کرد. ایزومالت قند مصنوعی نیست بلکه به وسیله یک واکنش بیو شیمیایی از ساکارز بدست می آید.

۳. آسپارتام

آسپارتام ماده ای ایست که به عنوان جایگزین قند استفاده می شود. شیرینی آسپارتا ۲۰۰ برابر بیشتر از ساکارز است و برای سلامتی مفید تر است.

۴. روغن گیاهی

استفاده از انواع روغن های گیاهی به جای روغن های صنعتی می تواند بسیار برای سلامتی مفید باشد. از جمله این روغن ها می توان به روغن زیتون اشاره کرد. این روغن ها از دیگر مواد جایگزین برای تهیه شیرینی های رژیمی هستند.

 

 

انواع شیرینی رژیمی

* شیرینی های رژیمی با توجه به نیاز افراد، انواع مختلفی دارد. برخی از آنها برای رژیم های چربی است. افرادی که مشکل چربی دارند، نمی توانند شیرینی های معمولی را بخورند. دلیل آن هم چربی بالای شیرینی ها است. در نتیجه این افراد باید از شیرینی های رژیمی استفاده کنند.

این شیرینی ها غالبا بدون جوش شیرین درست می شوند و در آنها از مواد نگهدارنده استفاده نمی شود. همچنین به جای استفاده از تخم مرغ دراین شیرینی ها از پودر استفاده می شود که ضرر کمتری دارد.

* دسته دوم از انواع این شیرینی ها، شیرینی های رژیمی مخصوص به افراد دیابتی است. در این شیرینی ها از خرما و یا سایر قند های طبیعی به جای شکر و قند معمولی استفاده شده است.

معرفی دو مدل شیرینی رژیمی و مواد به کار رفته در انها

۱. شیرینی رژیمی با خرما

مواد به کار رفته در این شیرینی عبارت اند از:‌ آرد، مارگارین، اسپارتام، زرده تخم مرغ و مقدار کمی وانیل، خرما، پودر هل و …

۲. شیرینی بدون آرد

از دیگر انواع شیرینی رژیمی، شیرینی بدون آرد است. مواد لازم برای تهیه آن عبارت اند از: فندق، سفیده تخم مرغ، شکر رژیمی، پودر کاکائو و … .

این شیرینی برای افرادی که مشکل چربی دارند بسیار مناسب است. افرادی که به دنبال شیرینی های بدون قند و چربی هستند، این انتخاب بسیار مناسبی برای آنها است.

جمع بندی

امروزه سبک زندگی مردم بسیار تغییر کرده. در این دوران افراد سعی دارند از خوراکی های سالم تری تغذیه کنند تا علاوه بر تناسب اندام از ابتلا به بیماری های مختلف پیشگیری کنند. از همین رو افراد تلاش می کنند به جای مصرف شیرینی های پر کالری معمولی، از شیرینی های رژیمی استفاده کنند.

برخی از این شیرینی ها با روغن های طبیعی درست می شوند و به همین خاطر برای چربی و بیماری های قلبی و عروقی مناسب هستند. برخی دیگر از آنها نیز با قند های رژیمی تولید می شوند و به همین خاطر بسیار برای افرادی که ضمینه بیماری های دیابتی را دارند مناسب است. برخی از شیرینی های رژیمی نیز ترکیبی از هر دوی این ترکیبات را دارند.

استفاده از شیرینی های رژیمی می تواند در حفظ تناسب اندام بسیار به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *