انواع آرد

آیا انواع آرد را می شناسید؟

شاید تصورش را هم نکنید اما انواع زیادی آرد وجود دارد. هر آرد کاربرد های متفاوتی دارد. در این مطلب انواع آرد و کاربرد هر یک را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

آرد گندم

آرد گندم کامل، همان آرد سبوس دار است که در تهیه آرد نان سنگک از آن استفاده می شود. مقدار سبوس گیری آرد نان سنگک در حدود ۵٪ است. این آرد به دلیل داشتن سبوس زیاد، رنگ قهوه ای دارد و در فرآیند تولید این آرد هیچ یک از اجزای گندم از بین نمی رود.

آرد برنج

شلتوک به برنجی گفته می شود که تازه برداشت شده و دارای پوسته است. برای اینکه دانه های برنج را از پوسته رویی شان جدا کنند آنها را به کارخانه شالیکوبی یا برنج کوبی میفرستند. در طی فرآیند شالیکوبی، شلتوک به برنج سفید تبدیل خواهد شد. در طی این فرآیند بعضی از دانه های برنج خورد می شوند. دانه های برنج توسط الک جدا می شوند. برخی از این برنج ها به عنوان برنج نیم دانه وارد بازار می شوند. اما دانه هایی که بیش از اندازه شکسته شده اند و قابل استفاده نباشند برای تهیه آرد برنج مورد استفاده قرار می گیرند.

آرد سمولینا

آرد سمولینا از آسیاب گندمی تولید می شود که به آن گندم دوروم می گویند. سمولینا ماده اولیه و اصلی تولید ماکارانی است. این آرد دارای رنگدانه های طبیعی و زرد است. این آرد دارای مقادیر زیادی از ویتامین، پروتئین، املاح و مواد مغذی و مفید است که باعث افزایش کیفیت خمیر هایی می شود که با این آرد تولید شده اند.

آرد شیرینی پزی

باید بدانید که آرد‌ها پروتئین دارند. این چناب پروتئین وقتی در مواجهه با آب و گرما قرار می‌گیرد ماده‌ای به نام گلوتن تولید می‌کند. همین گلوتن است که باعث می‌شود آرد ما کش بیاید و در نهایت محصولی که از آن تهیه می‌شود ترد و شکننده باشد. تفاوت آرد‌ها هم در تفوات میزان پروتئین موجود در آنها و گلوتنی است که تولید می‌شود. آردهای نانوایی گلوتن بیشتری دارند و همین امر با عث می‌شود، در کنار تردی، نان‌ها استحکام خودشان را حفظ کنند، ساختارشان در هم نشکند و خرد نشوند. آرد‌های قنادی اما سبک‌ترند، گلوتن کمتری دارند و کیک و شیرینی تهیه شده از آنها سبک و ترد است. آردهایی که برای تهیه پاستاها به کار می‌روند به نسبت آردهای قنادی گلوتن بیشتری دارند.آرد سفیدی که از گندم نرم تهیه می شود و مقدار پروتئین آن کم است آرد شیرینی پزی گفته می شود. از این آرد برای تهیه شیرینی و کلوچه استفاده می کنند.

آرد کیک

آرد کیک از گندم ریز و نرم تهیه می شود. این گندم ساختاری ابریشمی به کیک می دهد. این آرد به دلیل کمبود نسبی پروتئین در محصولاتی مانند کیک، بیسکوییت و کلوچه کاربرد دارد. مقدار کم پروتئین باعث بافت لطیف و کرکی کیک می شود. آردهای ضعیف تر برای کیک و شیرینی استفاده می شوند ؛ چون هرچه پروتئین آرد کمتر باشد ، کیک لطیف تر می شود. پس برای داشتن کیک لطیف تر و پوک تر ، آرد با میزان پروتئین کم انتخاب کنید.

آرد ذرت

برای تهیه آرد ذرت، ابتدا دانه های ذرت را از خوشه های آن جدا می کنند و در کارخانه تولید آزد آن را بوجاری می کنند. دانه هایی که جدا شده اند برای افزایش مدت زمان ماندگاری، خشک می شوند. برای تهیه آرد آنها را کمی می خیسانند تا پوسته رویی و ضخیم آنها کمی نرم شود. در مرحله بعد آنها را به گونه ای آسیاب می کنند تا پوسته رویی از مغز داخلی جدا شود. در آخر نیز مغز داخل ذرت را دوباره آسیاب و خشک می کنند تا آرد ذرت یکدستی بدست آید. از این آرد برای تولید انواع کلوچه، کیک و یا شیرینی استفاده می شود.  آرد ذرت یکی از مواد تشکیل دهنده بعضی از سوپ های حاضری و شیرینی ها است.

آرد سوخاری

آرد سوخاری از خورد کردن و الک کردن نان سوخاری و نان سفید تهیه می شود. نان سفید به نان هایی نظیر باگت، تست، همبرگر و سایر نان ها گفته می شود. از آرد سوخاری برای تهیه انواع غذا های سوخاری استفاده می کنند. مزه دار کردن و طعم دار کردن مواد پروتئینی همچون: گوشت، مرغ و ماهی، یکی از مهم ترین اقدامات در طبخ این ماده ها می باشد. یکی از روش های طعم دار کردن مواد پروتئینی، استفاده از آرد سوخاری پیش از سرخ کردن مواد گوشتی است. برخی از افراد از آردهای سوخاری آماده ی بازار برای سوخاری کردن مرغ و ماهی بهره می برند و برخی دیگر از افراد، سعی میکنند پودر سوخاری را با توجه به ذائقه و سلیقه ی خود، در منزل تهیه کنند.

آرد ایرمیک

ایرمیک در زبان فارسی به خالص ترین جوانه گندمی گفته می شود که هیچ سبوسی ندارد. اصلی ترین تفاوت آرد ایرمیک با آرد سبوسدار این است که ایرمیک سبوس ندارد اما آرد سمولینا به مقدار مشخصی سبوس دارد. به همین خاطر آرد ایرمیک برای کودکانی که در سن رشد هستند بسیار مفید است. اما در تولید محصولی مانند ماکارانی از این آرد استفاده نمی کنند چراکه در این صورت قیمت آن بسیار بالا می رود. آرد ایرمیک از آردهای غنی شده ای است که حاوی مواد معدنی و ویتامین های بسیار می باشد. این آرد سرشار از پروتئین و فیبر بوده، هضم آن آسان است و خوردن آن بین وعده های غذایی احساس سیر بودن را افزایش می دهد. در نتیجه اگر رژیم دارید با توجه به این ویژگی و بدون سبوس بدون آرد ایرمیک می توانید آن را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید. از ویتامین های موجود در آرد ایرمیک می توان به ویتامین های گروه B و وتیامین و فولات اشاره کرد که همگی می توانند به تبدیل غذا به انرژی و سوخت برای بدن کمک کنند. همچنین این آرد منبع خوبی از آهن و منیزیم است. این مواد معدنی به تولید گلوبول های قرمز، سلامت قلب و کنترل فشار خون کمک می کنند.

آرد سیب زمینی

برای تهیه آرد سیب زمینی، ابتدا به خوبی سیب زمینی ها را می شویند و آلودگی آنها را از بین می برند. بعد از آب پز کردن سیب زمینی ها خمیر بدست آمده را از صافی می گذراند. خمیر به دست آمده با روش های مخصوص خشک و پودر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *